BLOG

  • Anasayfa
  • Blog
  • E-TİCARETİN FİRMALAR İÇİN EN İYİ 7 FAYDASI

E-TİCARETİN FİRMALAR İÇİN EN İYİ 7 FAYDASI

Eğer bir firma olarak hala e-ticaret kanalıyla müşterilerinize ulaşmaya başlamadıysanız zaman hızla geçiyor ve önemli düzeyde satış ve müşteri kaybediyor olabilirsiniz. Çünkü artık insanlar günden güne daha fazla internette zaman geçirmeye ve online alış veriş yapmaya başladılar. Dolayısıyla bir firma olarak sizin de artık e-ticaret kanalıyla online müşterilerinize ulaşmanız zorunlu hale geliyor. Üstelik rakipleriniz de bu konuda boş durmuyorlar ve online ortamlardaki potansiyel müşterilerinize ulaşarak onlara satış yapıyorlar. Eğer siz de hala e-ticaretin sizin ne gibi faydaları olabileceği konusunda kafanızda soru işaretleri taşıyorsanız bu yazımızda e-ticaretin firmalar için en iyi 7 faydasını yazdık. 

1. Yerellikten kurtulursunuz

E-ticaretin firmalar için sağladığı en bilinen faydalarından birisi firmanızı daha büyük bir müşteri kitlesine ve global dünyaya açmasıdır. E-ticaret sitenizle eğer müşterilerinize satış yapmıyorsanız şundan emin olabilirsiniz. Sizin hedef kitleniz olan müşteri kitlenizin sadece küçük bir bölümüne ulaşıyorsunuz. E-ticarete global düzeyde faaliyet gösterebilir, normalde fiziksel mağazanızla hiç bir şekilde ulaşamayacağınız insanlara ulaşabilirsiniz.

2.Firma bilinirliğinizi artırırsınız

E-ticaret firmaların son kullanıcı ve diğer firmalar nezdinde daha fazla tanınmasına yardımcı olur. Eğer siz de firmanızın daha iyi tanınmasın istiyorsanız e-ticaret sitenizle bunu başarabilirsiniz. Unutmamalısınız ki insanlar bilinen firmalardan alış veriş yapmaya daha meyillidir.

3.Firma maliyetlerinizi düşürürsünüz

E-ticaretin firmalara sağladığı en iyi faydalardan birisi maliyetleri düşünmesidir. Birçok e-ticaret sitesi depo edinme, ürün sahibi olma gibi dertleri olmadan bile e-ticaret işine girebilmektedir. E-ticarette personel, basılı evrak maliyeti gibi şirket giderlerinde bile tasarrufa gidebilirsiniz.

4.Daha uygun fiyatlar sunabilirsiniz

E-ticaret siteniz yoluyla müşterilerinize daha uygun fiyatlar sunma imkanınız da vardır. Bu da müşterilerinizin sizi daha çabuk kabullenmelerine ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur.

5.E-ticaret marka imajınızı güçlendirir

Eğer marka imajınızı güçlendirmek istiyorsanız e-ticarete atılmak için fazla beklemeyin. E-ticareti sitesi olan firmaları müşteriler daha çabuk kabullenmektedir ve e-ticaret sitenizden vereceğiniz kaliteli hizmetle marka imajınızı güçlendirebilirsiniz.

6.E-ticaret sitenizle 7/24 ulaşılabilir ve satış yapıyor olursunuz

E-ticaret siteniz olduğunda artık bütün müşterileriniz size 7/24 saat boyunca ulaşabilirler. E-ticaretin en mükemmel faydalarından birisi de budur. Zaman kavramı e-ticaret ile birlikte artık ortadan kalkmıştır.

7.Niş ürünler için mükemmel bir ortam

Eğer bir firma olarak oldukça niş denebilecek düzeyde ürünler satıyorsanız fiziki iş yerinizle veya mağazanızla hedeflediğiniz kitleye ulaşmadan sorun yaşıyor olabilirsiniz. Fakat niş ürünlerinizi e-ticaret kanalıyla sattığınızda artık bu sorunu da geride bırakmış olursunuz. Çünkü hedeflediğiniz müşteriler online ortamlarda sizin niş ürününüzle ilgili arama motorlarında arama yapıp, o ürünü temin eden veya satan firmalara ulaşıyorlar.

İlgili Görseller
Eğitim Bülteni
Eğitimlerden haberdar olmak için sizde bültenimize abone olun !
Destek İçin
0212 480 00 48