BLOG

  • Anasayfa
  • Blog
  • E-TİCARET SİTELERİNDE BLOG KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİ?

E-TİCARET SİTELERİNDE BLOG KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Günümüzde e-ticaret sitelerinin başarılı olmasında birçok faktörün bir arada bulunması gerekiyor. Bunlardan birisi de blog kullanımıdır. Blog kullanımı e-ticaret sitelerinde günden güne daha da yaygınlaşmaya başladı. Hatta bazı konsept e-ticaret sitelerinde blog yayınlamak kritik bir hale geldi. Bu kadar popüler hale gelen blog kullanımı e-ticaret siteleri için neden önemli hale geldi? İşte yanıtları...

 

Seo için önemli

 

E-ticaret sitelerinde blog kullanmanın belki de en önemli nedeni seo amaçlı olmasıdır. Yani e-ticaret sitenizde yayınlayacağınız makaleler size zaman içinde trafik olarak dönecektir. Çünkü yayınlanan makaleler google gibi arama motorları tarafından indekslenerek arama sonuçlarında gösterilir. Tabi bu noktada e-ticaret sitesinin blog yapısının arama motorları için uyumlu olarak hazırlanmış olmasıdır. Böylelikle güçlü bir blog alt yağısı ve seo kurallarına uyumlu olarak hazırlanmış makalelerle e-ticaret sitenize önemli düzeyde trafik çekebilirsiniz. Site trafiğinizin artması satışlarınızın da artmasına yardımcı olur. Ayrıca blog yayınları sitenizin de sürekli güncel görünmesine de yardımcı olur. Güncellik önemli bir seo kuralıdır.

 

Ziyaretçiyle bağ kurulur

 

E-ticaret sitelerinde blog kullanımının seo dışında birçok önemli faydaları vardır. Blog yayınlayan e-ticaret sitelerinin ziyaretçileriyle bağ kurması, onlar tarafından daha çok ciddiye alınması, ziyaretçinin e-ticaret sitesini sahiplenmesi her zaman için daha olasıdır. Ziyaretçisiyle iyi bağ kuran e-ticaret siteleri genel ortalamada daha uzun ömürlü olurlar. Böyle e-ticaret sitelerinden ziyaretçiler daha fazla alışveriş yapmaya meyillidir.

 

Ücretsiz tanıtım imkanı

 

Aslında bu madde yukarıda ilk maddede belirtilen özellikle de ilişkili. E-ticaret sitenizde yayınladığınız bir blog yazısı google gibi arama motorlarında indeksleneceği için zaman içinde arama motorlarından trafik almaya başlarsız. Bu da sizin için ücretsiz trafik ve ücretsiz tanıtım anlamına gelir.

 

Müşteri yani ziyaretçiyle iletişim aracı

 

E-ticaret sitenizde yayınladığınız blog yazıları ziyaretçilerinizle iyi bir iletişim aracı olabilir. Blog yazılarınızda yorum yapılmasına izin vermeniz, bunları yayınlamanız son derece önemli. Ziyaretçilerinizin blog yazılarınıza yorum yapması sizin için önemli bir olay. Bu sizi önemsediğinizi sizinle iletişime açık olduğu gösterir. Bu yorumları mutlaka önemseyin. Hatta bu yolla etkili bir müşteri ilişkileri bile yürütebilirsiniz.

 

Müşteriler için değer üretir

 

E-ticaret sitenizdeki blog yazıları her halükarda ziyaretçileriniz için bir değer yaratır. E-ticaret sitenizi böylelikle sadece satış yapacağınız bir platform olarak değil, aynı zamanda müşterilerinizi geliştirebileceğiniz, onları bilinçlendirebileceğiniz bir sosyal platform olarak da kullanabilirsiniz.

 

Siz de T-Soft alt yapısını kullandığınız e-ticaret sitenizde alacağınız blog modülüyle yukarıda belirtilen hedefleri gerçekleştirebilirsiniz. 

İlgili Görseller
Eğitim Bülteni
Eğitimlerden haberdar olmak için sizde bültenimize abone olun !
Destek İçin
0212 480 00 48